Stroef begin van HSB competitie

Dinsdag, 26 oktober, ging voor Sv Wassenaar de HSB competitie van start met een uitwedstrijd tegen SG Rijswijk 3. Na een lange coronaperiode mocht het weer. Leuk, maar ook onwennig. Ons team was enigszins verzwakt, omdat Joop Beijersbergen ontbrak. Daarbij komt, dat we maar 7 vaste spelers hebben en altijd al met een invaller moeten spelen. Deze keer waren er dus twee invallers nodig en moest ik als waarnemend teamleider (er heeft zich helaas nog niemand aangemeld als vaste teamleider) een beroep doen op Gabor Ellmann en Pierre Coste. Keurig op tijd bereikten we Rijswijk en constateerden dat we minder parkeergeld dan voorheen moesten betalen. Helaas bleef het bij dit goede nieuws. Gabor aan bord 7 moest al vrij gauw de handdoek in de ring gooien. De rest van het team stond nog gelijk. Rond half tien kwam Willem Groothuis aan bord 4 remise overeen met zijn tegenstander. Willem wilde de Ben Oni spelen (1. d4 Pf6, 2. c4 c5) maar zijn tegenstander gaf de voorkeur aan een Dame Indische opening, wat na enkele schermutselingen een gelijkwaardige stand opleverde. Het evenwicht werd niet echt verstoord en na zo’n 20 zetten werd remise overeen gekomen met de gezamenlijke conclusie dat geen van beiden echt beter stond. Beide spelers gingen tevreden met deze uitslag weg. Even later moest Michael Claushuis aan bord 2 opgeven, hij stond een kwaliteit achter en kon het niet bolwerken. Pierre aan bord 8 had materiaal verloren en speelde tot het bittere eind om zijn tegenstander tot pat te verleiden, wat niet lukte. Tussenstand: 3.5 – 0.5 voor de tegenstanders. De overige vier partijen moesten dus gewonnen worden voor een overwinning. Daar zag het echter niet naar uit, Eric van de Marel aan bord 1 stond naar eigen zeggen de hele partij iets slechter, maar weigerde toch een remiseaanbod op zet 18. Toen hij een pion achter kwam, vluchtte hij op zet 28 in een remisetoreneindspel. De stelling van Danny Lim (bord 6) zag er niet erg goed uit. Hij stond een pion achter en een pion van zijn tegenstandster was al aardig doorgelopen. Hij probeerde het nog met een matdreiging, maar dat werd gezien en even later moest hij opgeven. Nog twee spelers in de strijd: Alex van der Ham aan bord 5 en Ronald van Vleuten aan bord 3. De partij van Alex was al vanaf de opening weinig enerverend. Zijn tegenstander kon op een gegeven moment een stuk winnen, maar zag dit niet. Wel won hij even later een pion, die een paar zetten later weer door werd teruggewonnen. Uiteindelijk eindigde ook deze partij in remise. Ronald was de laatste die voor de eer van Wassenaar streed. Hij had met wit op bord 3 het loperpaar, kreeg torens op de open d en e-lijn en de dame erachter, nadat ook nog een toren op de 7e rij arriveerde, gecombineerd met een loper op a3 en c4 werd de druk te groot voor zwart. Na eerst een kwaliteit te hebben verloren en daarna ook nog een stuk, gaf Zwart het op. Eindstand: 2½ – 5½.

Ankie Erwich, teamleider